مطالب پرطرفدار

دوره آموزشی جدید

در حال بازطراحی قالب سایت هستیم. تا چند روز آینده با طرح جدید در خدمت شما عزیزان خواهیم بود.
۰۹ فروردین ۱۳۹۹

سئو ی اصولی و استاندارد انواع وب سایت خدمتی دیگر از آزاد وب

سئو

سئو چیست؟

سئو مخفف کلمه Search Engine Optimize میباشد که با نام اختصاری SEO شناخته میشود. و به زبان ساده هماهنگونه که از نام آن بر می آید به معنی بهینه سازی سایت برای شناساندن بهتر آن به موتورهای جستجو مانند گوگل ، یاهو ، بینگ و غیره میباشد.

چرا به سئو کردن سایت نیاز داریم؟

در دنیای وب امروز بدلیل ازدیاد سایتها و منابع و همچنین تکراری بودن موضوعی آنها اغلب سایتهای نو پا و گاهاً کهنه کار در لابلای خیل عظیم سایتهای دیگر گم میشوند. و همچنین برای کسب موفقیت سریعتر و شناساندن سایت خود به دیگران میبایست هر از گاهی اقداماتی اعم از بهینه سازی، تبلیغات، تغییرات و غیره برای سایت انجام پذیرد تا همیشه در صدر انتخاب های کاربران اینترنت باقی بماند. در این بین موتورهای جستجو نقش بسزایی در امر پیشنهاد سایت شما به کاربر ایفا میکنند.

همه ما زمانی که دنبال محصول یا عبارت خاصی در اینترنت میگردیم اولین اقدامی که میکنیم اینست که سایت گوگل را باز کنیم و عبارت یا محصول مورد نظر خود را جستجو نماییم.در این بین پیشنهادات زیادی مطرح میگردد که معمولا با مراجعه به صفحات اول یا دوم نیازمان برطرف میگردد. و گاهی هم ممکن است از بین صدها صفحه جستجو نتیجه ای نگیریم و اطلاعات مورد نیاز را نیابیم.لذا اگر سایتی به خوبی بهینه سازی گردد و استاندارهایی که موتورهای جستجو مانند گوگل به ما پیشنهاد میدهد در آن بکار بندیم، در کمترین زمان ممکن به صفحات اول گوگل دست پیدا خواهید کرد. شما نیز یکی از اولین نتایج جستجو خواهید بود.

اما کار به اینجا خاتمه پیدا نخواهد کرد زیرا شرکتهای بزرگی مانند گوگل مستقیماً بر روی استانداردهای وب تأثیر میگذارند زیرا از آنجایی که شما برای کسب رتبه سایت و بازدید بیشتر به این استانداردها نیاز دارید لذا گاهاً تغییرات عمده ای در آن بوجود میآورند که شما هم میبایست همگام با آنها این تغییرات را در سایتهای خود اعمال کنید تا از قافله عقب نمانید.

مراحل کار به چه صورت است و چقدر هزینه و زمان صرف میکند؟

مرحله اول کار سئو آنالیز کردن تمام قسمتها و اجزای یک سایت میباشد. سپس با توجه به میزان محتوای سایت ، حجم اشکالات و تغییرات قالب و اسکریپت سایت و غیره هزینه و مدت زمان انجام آن تخمین زده میشود. اما بصورت تخمینی میتوان ۱۵ روز برای مدت زمان کار و مبلغ ۳۰۰ هزار توما ن بعنوان هزینه پایه در نظر گرفت. برای سایتهای حجیم تر و فروشگاه ها این زمان و مبلغ به مراتب بیشتر است.

چه تضمینی برای بازدهی سایت بعد از سئو کردن وجود دارد؟

در این مورد روال کاری ما بدینصورت است که ابتدا قراردادی دو طرفه مابین آزاد وب و مشتری تنظیم میگردد و تعهداتی در آن درج میشود که هر دو طرف ملزم به پایبند بودن آن میباشند. سپس کار شروع میشود و تا پایان انجام کار و شروع بازدهی هیچ مبلغی از مشتری دریافت نمیگردد. و تنها در صورت رضایت مشتری از نحوه انجام کار و رضایت از بازدهی سایت مبلغ از پیش تعیین شده دریافت میگردد.