سایت در حال بازطراحی است، اما می توانید از بخش مقالات استفاده نمایید.
0

سئو SEO

سئو اصولی و استاندارد انواع وب سایت خدمتی دیگر از تیم آزاد وب

سئو

سئو چیست؟

سئو مخفف کلمه Search Engine Optimization میباشد که با نام اختصاری SEO شناخته میشود. و به زبان ساده هماهنگونه که از نام آن بر می آید به معنی بهینه سازی سایت برای شناساندن بهتر آن به موتورهای جستجو مانند گوگل ، یاهو ، بینگ و غیره میباشد.

چرا به سئو کردن سایت نیاز داریم؟

در دنیای وب امروزه بدلیل افزایش تعداد سایتها با موضوعات مشابه، شانس دیده شدن با سایتی است که قوانین گوگل و دیگر موتورهای جستجوگر را به خوبی رعایت نموده و فعالیت مستمر داشته باشد. گوگل بزرگترین و مهمترین موتور جستجوی اینترنت است لذا بعنوان شاخص در نظر گرفته می شود. همانطور که میدانید در صفحه اول گوگل فقط برای ۱۰ سایت جا هست. سئوی صحیح و اصولی به شما کمک میکند تا در بین نتایج صفحه اول دیده شوید.

سئو شامل چه بخش هایی است؟

تصاویر سایت، محتوای متنی، دسته بندی ها، برچسب ها، صفحات و کدهای قالب از قسمت های اصلی سایت هستند که باید از استاندارد لازم سئو برخوردار باشند. تیم آزاد وب تلاش می کند تا بر روی کلیه این جزئیات و با توجه به اخرین تغییرات الگوریتم های گوگل، استانداردهای لازم را اجرا نماید. بعنوان مثال درج یک عکس شامل رعایت اصولی چون عنوان، متن یدکی، توضیح و… است که باید رعایت شود. یا محتوای متنی که مهمترین و ا صلی ترین قسمت تأثیر گذار بر سئوی سایت است دارای جزئیات متعددیست که لازم است قبل از انتشار یا بعد از آن مورد اصلاح قرار گیرد.

به زبان ساده تر باید این مسئله را گوگل به خوبی متوجه شود که چرا باید محتوای سایت شما را به کاربر نمایش دهد. تفاوت محتوای شما با یک سایت مشابه چیست؟ حال اگر در چهارچوب قوانین سئو گام بردارید در مدت کوتاهی نزد گوگل محبوب خواهید شد.

مراحل کار به چه صورت است و چقدر هزینه و زمان نیاز دارد؟

سئوی سایت به دو بخش اصلی on-Page و off-Page تقسیم میگردد. در بخش On-Page امور سئو در داخل سایت صورت میگیرد. و بخش Off-Page شامل امور سئو در بیرون از سایت می شود. جزییات هر بخش در زیر آورده شده است.

مراحل سئوی On-Page

مرحله اول: آنالیز سئوی سایت (۱۲۰٫۰۰۰ تومان ۱ الی ۳ روز)

مرحله دوم: بررسی و تنظیمات تخصصی افزونه سئو (۱۵۰٫۰۰۰ تومان ۱ روز)

مرحله سوم: بهینه سازی کدهای قالب (شروع از ۳۰۰٫۰۰۰ تومان ۳ الی ۱۰ روز)

مرحله چهارم: بهینه سازی محتوا شامل عکس و نوشته و برگه ها… (شروع از ۱ میلیون تومان ۱۰ الی … روز)

مرحله پنجم: ایجاد و تنظیم فایلهای sitemap, robots, htaccess و ثبت در کنسول گوگل (۲۵۰٫۰۰۰ تومان ۲ روز)

مراحل سئوی Off-Page

مرحله ششم: تهیه بک لینک، ریپورتاژ و… از سایت های مشابه و دارای رتبه بالا (شروع از ۵۰۰٫۰۰۰ تومان، ۲ الی ۵ مورد در ماه)

مرحله هفتم: تأمین ترافیک (بازدید) مستقیم (شروع از ۲۰۰٫۰۰۰ تومان در ماه…)

مرحله هشتم: تامین ورودی گوگل + ترافیک مستقیم (شروع از ۴۰۰٫۰۰۰ تومان در ماه…)

سئوی کلاه سفید چیست؟

سئوی کلاه سفید به روشی گفته می شود که سایت با استفاده از راه ها و روش های سالم و اصولی در دراز مدت بهینه سازی و به نتیجه ملموسی رسانیده شود. مانند همین روشی که در آزاد وب انجام میگردد. از مزایای این روش عدم پنالتی شدن سایت و ماندگاری بیشتر در رتبه ی کسب شده است. همچنین با جلب اعتماد گوگل همراه بوده که در نتیجه سرعت ایندکس سریعتر محتوای درج شده در سایت را به همراه خواهد داشت. یکی از نمونه های بارز این مسئله سایت دیجیکالاست که امروزه حتی اگر روی یک محصول هیچ سئویی هم صورت نگیرد، همچنان یکه تاز صفحه اول گوگل است.

سئوی کلاه سیاه چیست؟

در سئوی کلاه سیاه در واقع  هیچ یک از مراحل سئو به دقت انجام نگرفته و صرفاً جهت رفع تکلیف در قبال مبلغی اندک بخش هایی که توسط کارفرما قابل مشاهده است انجام میگیرد. همچنین در سئوی کلاه سیاه، شخص اقدام به ارسال بازدید فیک به سمت سایت نموده تا از این طریق ترافیک مورد نیاز تامین گردد. سایت در مدت کوتاهی به رتبه مناسبی در الکسا دست پیدا میکند ولی در گوگل اثری از آن مشاهده نخواهد شد. یا اگر هم در گوگل ظاهر گردد مدت خیلی کوتاهی مثلا کمتر از یک هفته به اعماق گوگل خواهد رفت. در این روش اغلب تبلیغات عجیب و غریبی را از سمت پیمانکاران شاهد هستیم، شعارهایی از قبیل» در کمتر از یک ماه لینک اول گوگل شوید! سئو در یک روز! سئوی وی آی پی و کسب جایگاه همیشگی در گوگل، جادوی سئو را با ما تجربه کنید!! و مواردی از این قبیل که بلا استثنا پس از دریافت مبلغ دیگر اثری از آن ها نخواهید دید.

از اثرات مخرب این نوع سئو، پنالتی شدن سایت است. پنالتی به جریمه سنگین گوگل گفته می شود که از این طریق یک سایت را بطور کامل از نمایش در نتایج گوگل محروم میسازد و دامنه آن را در لیست سیاه قرار می دهد.

نکات مهم
  • - هزینه ها و زمان تعیین شده در مراحل فوق حدودی می باشد و دقیق نیست.
  • - جهت کاهش هزینه های سئو، پکیجهای اقتصادی را در نظر گرفته ایم که با کلیک روی دکمه انتهای متن می توانید تعرفه ها را مشاهده نمایید.
  • - انجام کلیه موارد فوق برای سایت هایی که به تازگی راه اندازی شده اند و هنوز محتوایی ندارند الزامی نیست.
  • - انجام سئوی یک روزه، سه روزه و... شعارهایی از این قبیل واقعیت نداشته و هرگز گول چنین تبلیغاتی را نخورید.
  • - گوگل به هیچ سایتی قول نمی دهد که بصورت دائمی جایگاه آن را حفظ نماید!
  • - قوانین و الگوریتم های گوگل دائماً در حال تغییر و بروزرسانی هستند، لذا هیچ تضمینی بر بازدهی موارد انجام شده در مدت زمان مشخصی نیست.
  • - عملیات سئو در دراز مدت نتیجه می دهد و حداقل همکاری تیم آزاد وب با شما، ۶ ماه است.
  • - سئو به معنی افزایش فروش و درآمد سایت شما نیست... بلکه روی رتبه و بازدید آن تأثیر دارد. برای فروش بیشتر باید روی تکنیک های دیجیتال مارکتینگ کار کنید.
  • - سایت های بدون محتوا و نمایشی شانس بسیار کمی در سئو دارند و عملاً سئو کردن چنین سایت هایی، آب در هاون کوبیدن است.