سایت در حال بازطراحی است، اما می توانید از بخش مقالات استفاده نمایید.
0

ساخت اپلیکیشن سایت وردپرسی و فروشگاهی

طبق آماری که از سایت های مشتریان در طی سالهای اخیر تا کنون دریافت کرده ایم، حدود ۷۰% کاربران، فقط از گوشی موبایل برای مراجعه به سایت استفاده می کنند. در ادامه دلایلی را برای شما ارائه خواهیم نمود که چرا برای ساخت اپلیکیشن باید هرچه زودتر اقدام نمایید.

نکته جالبی که لازم است به آن توجه کنید این است که درصد بالایی از کاربران حتی اطلاع ندارند که می توان از مرورگر گوشی به هر سایتی دسترسی پیدا کرد و کار با آن را بلد نیستند. لذا اغلب به اپ های موجود در گوشی یا بازار و گوگل پلی و اپ استور اکتفا می کنند. از طرفی بدلیل سنگین بودن سایت برای مرورگر موبایل و محدودیت های مرورگر در پردازش عناصر سایت، کاربران کمتر به این روش علاقه نشان می دهند.

سرعت عمل در اپلیکیشن بسیار بالاتر است و کاربر می تواند دسترسی سریعتری به بخش های مختلف داشته باشد. به خصوص در سایت های فروشگاهی استفاده از اپلیکیشن بسیار عاقلانه تر و راحت تر است.

حضور برند شما در قالب اپلیکیشن در مارکت های مختلف و حتی وجود گزینه دانلود اپ در سایت خودتان، باعث افزایش اعتبار و بیشتر دیده شدن تان خواهد شد. با توجه به موارد یاد شده، دارا بودن اپلیکیشن از هر نظر به نفع شما خواهد بود. چرا که طیف عظیمی از کاربران را تحت پوشش قرار خواهید داد.

راهنمای انتخاب روش ساخت اپلیکیشن

طراحی اپلیکیشن اختصاصی:

در این حالت بعد از آنالیز و مرور کدهای سایت، اپلیکیشن بصورت کاملاً اختصاصی از پایه کد نویسی می شود و پس از صحت عملکرد کلیه قسمت ها، UX و UI یا همان ظاهر گرافیکی و تجربه کاربری طبق نظر کارفرما طراحی میگردد. علیرغم خاص بودن این نوع پیاده سازی اپ، معایبی نیز وجود دارد. که در ادامه توضیح خواهیم داد.

یک اپلیکیشن اختصاصی جهت برداشت اولین نسخه حداقل به ۳۰ الی ۴۵ روز زمان نیاز دارد تا برنامه نویسی بک اند و گرافیک و فرونت اند آن صورت گیرد. و در صورت نیاز به امکانات بیشتر و یا بروزرسانی ها و تغییرات ظاهری، نیازمند زمان و هزینه های اضافی خواهد بود. همچنین تنوع بالای روش های برنامه نویسی و ارائه اپ بصورت اختصاصی انتخاب و توسعه را برای شما سخت تر خواهد نمود. از طرف دیگر شما به یک یا چند پشتیبان دائمی برای مدیریت اپ خود نیاز خواهید داشت که تخصص لازم را داشته باشد که دستمزد ماهانه حداقل ۳ میلیون تومان تا به بالا را درخواست خواهند نمود. لذا برای کسب و کارهای کوچک و بخصوص سیستم های وردپرسی این نوع اپ ابداً توصیه نمی شود مگر اینکه هیچ روش دیگری برای پیاده سازی اپ وجود نداشته باشد.

هزینه ساخت اپلیکیشن اختصاصی:

اپ های اختصاصی با توجه به مواردی که در بالا تقدیمتان شد، هزینه ای بین ۱۵ میلیون تومان الی ۵۰ میلیون تومان و بیشتر دربر خواهند داشت. همچنین اگر نیاز به نسخه IOS نیز داشته باشید باید دو برابر این مبالغ را تامین نمایید.

اپلیکیشن پیش ساخته

در این نوع اپلیکیشن ، سورس اصلی آن مناسب با ووکامرس و وردپرس و یک سری افزونه های پر کاربرد از قبل تهیه و آماده شده است. و ارتباط آن با سایت شما از طریق یک افزونه  واسطه تامین میگردد. این افزونه پنلی را نیز در اختیار شما قرار میدهد تا از اطریق آن بتوانید منوها و بعضی از عناصر صفحات را مدیریت و شخصی سازی نمایید.

هزینه این نوع اپلیکیشن که بسیار پایین است و با قیمت ها و امکانات و کیفیت متنوعی ارائه میگردد. اما یکی از مواردی که بسیار مورد پسند ماست و در تمام زمینه ها کارگشا بوده با مبلغی کمتر از ۵ میلیون تومان برای اندروید و IOS قابل تهیه می باشد. پیشنهاد می کنیم اگر در ابتدای مسیر کسب و کار خود هستید حتماً از این نوع اپ استفاده نمایید.

در این مدل اپلیکیشن امکان دسترسی مستقیم به سورس ان وجود ندارد و در صورت نیاز به شخصی سازی های خاص مشمول هزینه های جانبی خواهد بود.

ساخت اپلیکیشن باکمک سایت های اپ ساز

در این نوع اپ شما می توانید با استفاده از یکی از سایت های واسطه و استفاده از محیط گرافیکی اپلیکیشن دلخواه خود را با کمی وقت و حوصله ایجاد کنید. متأسفانه امکانات این نوع اپ ها بسیار کم و سرعت آن نیز پایین است. امکان شخصی سازی های خاص در آن وجود ندارد و نمیتوان به دلخواه آن را توسعه داد.

هزینه راه اندازی این نوع اپ عموماً از ۱۰۰ هزارتومان شروع می شود و باید سالانه تمدید گردد. همچنین نسخه IOS آن نیز فقط توسط سرویس دهنده با هزینه مجزا قابل ارائه می باشد.

نتیجه گیری

با توجه به تجربیات و نیازهای مشتریانمان در سالهای گذشته به خوبی به این موضوع واقف هستیم که ساخت اپلیکیشن با کدام روش میتواند برای شما کار راه انداز باشد و رضایت شما و مشتریانتان را نیز جلب نماید. لذا پیشنهاد می کنیم نگاهی به جدول تعرفه های طراحی و ارائه اپ توسط تیم آزادوب داشته باشید.