سایت در حال بازطراحی است، اما می توانید از بخش مقالات استفاده نمایید.
0

وبمستر میلیونر

وبمستر میلیونر

آینده طراحی وب

به 5 یا 10 سال پیش خودتون یه نگاه بندازین، و ببینین چه کارهایی با اینترنت انجام میدادین. چند سایت اینترنتی میشناختین، چه مقدار از کارهای روزمره تون با وجود اینترنت آسان تر شده بود؟ و بعد، امروزتون را با اون سالها مقایسه کنین و ببینین امروز چقدر جلوتر هستین و چه قدر از خدمات و امکانات اینترنتی استفاده میکنین؟

بدون شک در مقایسه امروز با 10 سال آینده نیز متحیر خواهید شد که چطور همه چیز به اینترنت وابسته شده. و هر کسب و کاری جهت گسترش و ارائه خدمات و فروش به این سمت خواهد رفت.

اگر یادتون باشه سالها پیش همه جا نقل هر محفلی بود که گفته میشد اگر کسی کامپیوتر بلد نباشه، یعنی بی سواده! امروز هم من به شما میگم اگر کسی طراحی سایت یا مدیریت یک سایت رو بلد نباشه و برای خودش سایت نداشته باشه در آینده بی سواد محسوب خواهد شد.

در ابتدای امر ممکنه این سوال در ذهن شما درگیرتون کنه و مدام با خودتون بگید “مگه چقدر طراح سایت باید توی هر شهر باشن!؟” یا اینکه “چرا یه نانوایی باید نیاز به سایت داشته باشه!؟” و سوالاتی از این قبیل که زمانی در ذهن من هم بود.

یادم میاد اولین سایتی که برای مشتری طراحی کرده بودم مربوط میشد به یک عطاری که گیاهان دارویی می فروخت در یک شهرستان کوچک. این مسئله مربوط به زمانی میشه که هنوز هیچ سایتی در این زمینه فعالیت نداشت. برای تهیه محلول لاغری مراجعه کرده بودم و متوجه شدم مسئول اونجا در زمینه درمان نوعی بیماری پوستی به یک ترکیب گیاهی دست پیدا کرده که بیماری رو کاملا ریشه کن میکنه. این موضوع رو از روی روزنامه ای که روی ویترین مغازه بود متوجه شدم، چون تصویر درمانگر حاضر در عطاری و اسمش در مقاله ذکر شده بود.

ازشون پرسیدم قضیه این بیماری پسوریازیس چیه ؟ یه مقدار برام توضیح داد و گفت که این دارو چطور عمل میکنه و…. یک لحظه به ذهنم خطور کرد که اگر ایشون یک سایت داشته باشن میتونن به خیلی ها اطلاع رسانی و کمک کنن. در نهایت موضوع رو مطرح کردم و پیشنهادم رو شرح دادم. بسیار مشتاق شد که این کار انجام بشه. این صحبت برای زمانی هست که حقوق یک کارمند در حدود 180 هزار تومن بود. خلاصه با کمی تحقیق در اینترنت تعرفه های طراحی سایت رو مروری کردم و بهشون اطلاع دادم و مبلغ 250 هزار تومن رو برای این کار پیشنهاد کردم. و ایشون هم قبول کردن. اما از اونجایی که به کار سایت اشنایی نداشتن مدیریتش رو هم به خودم سپردن و قرار شد ماهانه مبلغ 50 هزار تومن بابت رسیدگی و مدیریت سایت پرداخت کنن. و بعدها مبلغ یک میلیون تومان هم بعنوان پاداش برام در نظر گرفتن.

دو الی سه ماه از زمان شروع به کار سایت بیشتر نگذشته بود که به حدی مراجعه کننده و تماس از کل کشور داشتیم که اون بنده خدا مجبور شد برای سرعت بخشیدن در امر تهیه دارو، چندین نفر رو استخدام کنه. و در نهایت هم به فروش بسیار بالایی دست پیدا کرد و هم به خیلی ها کمک کرد. خداوند رحتمشون کنه بعد از سه سال ایشون فوت کردن و سایت هم به دست فراموشی سپرده شد.

به این شکله که نباید پیش داوری کرد در این زمینه و هر شغلی که شما فکرش رو بکنید نیاز به یک سایت اینترنتی خواهد داشت. البته بسیاری هستن مثل همین مثال بالا، که نمیدونن چطور میشه با دنیا در ارتباط بود و اصلا ارزش داشتن یک سایت چقدره. در نهایت این وظیفه شما طراحان نابغه ست که بتونین افراد رو با ترسیمی از مسیر موفقیت روبرو کنید و در نهایت اون ها رو تبدیل به مشتری کنید.

در نهایت باید اضافه کنم. چه شما این مسیر رو پیش بگیرین و چه نگیرین، دنیا منتظر شما نخواهد بود. و افراد دیگری این مسیر رو طی میکنن و اونوقت شما انگشت به دهان در حیرت فرو میرین و با خودتون میگید چرا ما نرفتیم دنبال یادگیری این مسئله.

مثالهایی از مواردی که میتونن با داشتن یک سایت به راحتی به کسب و کار هنگفتی برسن.

  • یک کارمند بانک که در امر حسابداری خبره ست. با داشتن یک سایت و ارائه اموزش آنلاین یا خدمات حل مسایل مالی میتونه به درآمد عالی برسه
  • یک پرستار که میتونه با ارائه راهکارهای موفقیت در علم پرستاری از طریق سایت شخصی خودش به موفقیت دست پیدا کنه
  • یک معمار که میتونه با ارائه نمونه کارهاش به راحتی مشتری جذب کنه
  • یک دانش آموز که میتونه با درج راه حل دروس، تدریس آنلاین و… بازدید کننده جذب کنه و در نهایت کسب و کاری تشکیل بده
  • یک طراح نابغه سایت که شما باشید، با درج مقاله و نمونه کارهایی که قبلا انجام دادید به راحتی مشتری کسب کنین
  • و هزاران مورد دیگه که همگی نیاز به داشتن سایت دارن اما خودشون نمیدونن.

پس از همین امروز دست به کار بشید و بدون نیاز به دانش کدنویسی طراحی سایت رو یاد بگیرید. کاری آسان و پولساز.