سایت در حال بازطراحی است، اما می توانید از بخش مقالات استفاده نمایید.
0

۷ دلیل اصلی نیاز کسب و کار شما به یک وب سایت حرفه ای

شما نیز مانند خیلی از صاحبان کسب و کار های کوچک، ممکن است عقیده داشته باشید کسب و کار شما نمی تواند از طریق وب سایت و تجارت الکترونیک منفعتی به شما برساند، و یا اینکه هزینه طراحی وب سایت در بودجه شما نمی گنجد. و یا شاید گمان می کنید چون خودتان از کامپیوتر استفاده نمی کنید، مشتریان شما نیز پتانسیل خرید اینترنتی و استفاده از کامپیوتر و اینترنت را ندارند، اما اینها تصوراتی غلط هستند. در این مقاله ۸ دلیل اصلی نیاز هر کسب و کاری (بدون توجه به بزرگی یا کوچکی آن کسب و کار) به داشتن وب سایت حرفه ای را برای شما شرح می دهیم.

۱ – کسب و کار کوچک شما اعتبار به دست می آورد.

امروزه مشتری ها بیشتر و بیشتر برای کالاها یا خدمات مورد نظرشان در اینترنت جستجو می کنند. کسب و کار کوچک شما با دارا بودن یک وب سایت حرفه ای مخصوص به خود، اعتبار به دست می آورد. بدون داشتن وب سایت مشتریان بالقوه به سمت رقبای شما (که دارای وب سایت تجاری هستند) کشیده می شوند. اگر در حال حاضر دارای وب سایت هستید ولی وب سایتتان ساده و غیر حرفه ای بوده و به نوعی خودتان یا افراد غیر حرفه ای آن را برایتان آماده کرده اند، طراحی دوباره آن وب سایت به صورت حرفه ای موجب می شود کسب و کار شما با تصویری حرفه ای و اطمینان بخش به مشتری نمایش داده شود. برای کسب و کارهای خانگی از آنجایی که شما برای عرضه محصولاتتان فروشگاه حقیقی و ملموسی ندارید، این روش بسیار سودمند خواهد بود.

۲ – یک وب سایت موجب صرفه جویی در هزینه می گردد.

بعنوان صاحب یک تجارت کوچک احتمالاً گمان می کنید قادر به تهیه یک وب سایت حرفه ای نیستید، ولی اینطور نیست. اگر چه هزینه طراحی وب سایت بسته به نوع وب سایت و امکانات آن متغیر است ولی معمولاً هزینه طراحی وب سایت از چند صد هزار تومان تا چند میلیون تومان برآورد می شود. و این هزینه ای است که شما یک بار پرداخته و پس از آن با فروش محصولات و خدمات خود از طریق اینترنت ممکن است چندین برابر این مبلغ در ماه استفاده ببرید، در حالیکه اگر این مبلغ را با هزینه تبلیغات گزاف در نشریات، رادیو، تلویزیون و… مقایسه کنید متوجه خواهید شد در مقابل تبلیغات رسانه ای هزینه طراحی وب سایت بسیار ناچیز است ولی چندین برابر آنگونه تبلیغات موثر خواهد بود.

۳ شما را قادر می سازد اطلاعات مورد نظر را به مشتریان انتقال دهید.

به وب سایتتان به چشم یک بروشور یا کاتالوگ آنلاین نگاه کنید. به روز رسانی اطلاعات درباره محصولات و خدمات در وب سایت نسبت به چاپ و نشر آن بسیار ساده تر و سریع تر خواهد بود. این روش، روشی موثر و مفید است که مشتریان را قادر می سازد درباره محصولات و خدمات جدید، رویدادهای آینده، پیشنهادات ویژه، یا هر هر گونه خدماتی که ارائه می دهید اطلاع حاصل کنند. برخلاف تبلیغات چاپی که به سرعت منقضی می شوند، وب سایت شما قادر خواهد بود همیشه اطلاعات و اخبار جدیدی از کسب و کارتان را به مشتری منتقل کند.

۴ وب سایت همیشه قابل دسترسی است.

یک وب سایت در تمام طول سال بطور ۲۴ ساعته برای مشتریان همیشگی و مشتریان بالقوه شما قابل دسترسی خواهد بود و آنها را قادر می سازد حتی در زمان های تعطیلی فروشگاه یا دفتر شما، محصولات یا خدمات مورد نظر خود را سفارش دهند. در زندگی پر مشغله ی امروز، داشتن وب سایت یک نقطه ی قوت بزرگ در فروش محسوب می شود که موجب خرید های بیشتر مشتریان از شما می گردد.

۵ داشتن وب سایت این امکان را فراهم می کند که بازار گسترده تری برای محصولات خود ایجاد کنید.

شما خواه کالا و خواه خدمات به مشتری ها ارائه دهید، داشتن وب سایت این امکان را برایتان فراهم می کند تا یک محل جایگزین نیز برای فروش، برای شما مهیا باشد. بعنوان یک خرده فروش تجارت الکترونیک مکان بسیار مناسبی برای فروش محصولاتتان در بازاری گسترده تر است. با داشتن وب سایت شما قادر خواهید بود خدمات و محصولات خود را بصورت جهانی ارائه دهید. گمان می کنید قادر نیستید محصولات و خدمات خود را بصورت آنلاین بفروش برسانید؟ فراموش نکنید حتی خانه و اتوموبیل نیز امروزه بصورت آنلاین بفروش می رسد!

۶ داشتن وب سایت شما را قادر می سازد کسب و کارتان را نمایش دهید.

مهم نیست در چه نوع تجارتی هستید، یک وب سایت مکان مناسبی برای نمایش کسب و کارتان است. با قرار گرفتن اطلاعات، گالری تصاویر، گواهی نامه های شغلی و… شما می توانید چیزی که تجارت شما را منحصر بفرد کرده را به مشتری نمایش دهید.

۷ با داشتن وب سایت در وقتتان صرفه جویی می شود.

فراهم کردن اطلاعات برای مشتریان خواه بصورت تلفنی، مستقیم، بصورت بروشور، ایمیل یا… وقت زیادی از شما می گیرد. در یک کاتالوگ آنلاین شما می توانید اطلاعات زیادی درباره محصولات و خدمات خود فراهم کنید. در این روش فقط کافیست یکبار اطلاعات مورد نیاز را در وب سایت وارد کنید و این کاتالوگ آنلاین را در اختیار بی نهایت مشتری قرار دهید و در وقت خود صرفه جویی کنید. و می دانید این به چه معنی است؟ زمان بیشتر یعنی پول بیشتر.

همچنین مقاله پنج مزیت داشتن وبسایت برای کسب و کارتان را نیز بخوانید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *