آموزشآموزشهای وردپرسی

آموزش وردپرس قسمت سوم – داشبورد وردپرس

بعد از نصب وردپرس وقتی شما به عنوان ادمین به وردپرس لاگین می کنید، پیشخوان وردپرس یا داشبورد وردپرس (WordPress Dashboard) اولین صفحه ای است که به شما نمایش داده می شود. داشبورد شامل مجموعه ای از ابزارها است که اطلاعاتی را به شما ارائه می دهد و یک مرور کلی از آنچه که در وبلاگ شما اتفاق افتاده است را ارائه می دهد. شما می توانید از برخی از لینک های سریع مانند نوشتن پیش نویس سریع، پاسخ به جدیدترین کامنت ها و غیره استفاده کنید و نیازهای خود را سفارشی سازی کنید. همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است داشبورد وردپرس می تواند به بخش هایی تقسیم بندی شود. هر کدام از این بخش ها را در ادامه مورد بحث قرار می دهیم.

معرفی قسمت های مختلف داشبورد وردپرس – قسمت سوم

 Dashboard Menu (منوی پیشخوان)

منوهای پیشخوان وردپرس، گزینه هایی را ارائه می دهد که شامل نوشته ها، کتابخانه چند رسانه ای، برگه ها، دیدگاه، نمایش، افزونه ها، کاربران و تنظیمات می باشد که در وردپرس انگلیسی در سمت چپ و در وردپرس فارسی در سمت راست قرار گرفته است.

Screen Options (تنظیمات صفحه)

داشبورد شامل انواع مختلفی ویجت یا ابزارک است که می تواند بعضی از صفحات را نمایش و یا پنهان کند. داشبورد شامل چک باکس هایی است که امکان نمایش یا مخفی کردن صفحات را می دهد و به ما اجازه می دهد تا بخش هایی را در صفحه ادمین سفارشی سازی کنیم.

Welcome (خوشامدگویی)

این بخش شامل دکمه Customize Your Site (سفارشی سازی سایت شما) است که امکان سفارشی سازی تم وردپرس را برای شما فراهم می آورد. ستون وسط شامل چند لینک کاربردی مانند ایجاد یک پست وبلاگ، ایجاد یک صفحه و مشاهده پاصفحه وب سایت می باشد. ستون آخر شامل لینک هایی به ویجت ها، منوها، تنظیمات مرتبط با نظرات و همچنین لینک به مراحل اولیه صفحه وردپرس در وردپرس کدکس می باشد.

Quick Draft (پیش نویس سریع)

پیش نویس سریع یک ویرایشگر مطلب کوچک است که به شما امکان نوشتن، ذخیره کردن و انتشار یک پست را از داشبورد ادمین می دهد. پیش نویس سریع شامل عنوان برای پیش نویس کردن، برخی نوشته ها در مورد پیش نویس و ذخیره آن به عنوان یک پست پیش نویس شده می باشد.

WordPress News (اخبار وردپرس)

ابزارک اخبار وردپرس جدیدترین اخبار که شامل نسخه نرم افزار، بروزرسانی ها، هشدارها، اخبار مربوط به نرم افزار و غیره را از وبلاگ رسمی وردپرس نمایش می دهد.

Activity (فعالیت )

ویجت فعالیت شامل آخرین نظرات، پست های اخیر و پست هایی که به تازگی منتشر شده است می باشد. این ویجت اجازه می دهد تا شما یک کامنت را تایید کنید، رد کنید، حذف کنید، پاسخ دهید و ویرایش کنید. همچنین به شما اجازه می دهد تا نظری را به بخش هرزنامه ها منتقل کنید.

 At a Glance (در یک نگاه)

این بخش یک مرور کلی از پست های وبلاگ، تعداد صفحات و پست های منتشر شده و تعداد نظرات موجود در سایت را نشان می دهد. وقتی روی این لینک ها کلیک می کنید به صفحه مربوطه منتقل می شوید. این قسمت نسخه فعلی و در حال اجرای وردپرس را به همراه تمی که در حال اجرا می باشد را نشان می دهد.

 

هر یک از ابزارک های موجود در پیشخوان، با کشیدن و رها کردن توسط موس امکان جابجایی دارند و در صورت عدم نیاز به آن ها میتوانید با کمک گزینه تنظیمات صفحه که در بالای صفحه قرار دارد، آن را غیرفعال نموده تا محیط خلوت تری در اختیارتان قرار بگیرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن