سایت در حال بازطراحی است، اما می توانید از بخش مقالات استفاده نمایید.
0

آموزش وردپرس قسمت چهاردهم – افزودن نوشته

در این بخش از سری آموزش های وردپرس ما نحوه افزودن نوشته و یا ایجاد پست را توضیح خواهیم داد. برای اضافه کردن نوشته در وردپرس به مسیر Posts → Add New یا نوشته ها ← افزودن نوشته بروید.

آموزش وردپرس قسمت چهاردهم - افزودن نوشته

حالا شما صفحه ویرایشگر وردپرس را مانند تصویر زیر مشاهده خواهید کرد. شما می توانید از ویرایشگر دیداری برای اضافه کردن محتوا به پست ها یا نوشته هایتان استفاده کنید. در این صفحه شما دو فیلد اصلی زیر را خواهید داشت:

  • Post Title یا عنوان نوشته – در این قسمت باید عنوان مطلب خود را وارد کنید به طور مثال آموزش گام به گام وردپرس
  • Post Content یا محتوای نوشته – در این فیلد شما باید محتوای نوشتاری یا تصویری خود را وارد کنید.

آموزش وردپرس قسمت چهاردهم - افزودن نوشته

  • با کلیک روی دکمه Publish یا انتشار، نوشته شما روی سایت یا وبلاگتان نمایش داده می شود.
  • با کلیک روی دکمه Save Draft یا ذخیره پیش نویس ، نوشته شما به عنوان یک پیش نویس ذخیره خواهد شد و در سایت منتشر نخواهد شد.
  • با کلیک روی دکمه Preview یا پیش نمایش ، شما می توانید قبل از انتشار نوشته تان پیش نمایشی از آن را مشاهده کنید و در صورت لزوم تغییراتی را در نوشته خود اعمال کنید.
  • با کلیک روی دکمه Move to Trash نوشته شما پاک خواهد شد.
  • با کلیک کردن روی Status یا وضعیت ، شما می توانید وضعیت نوشته خود را به انتشار داده شده، پیش نویس و غیره تغییر دهید. به طور مثال اگر پستی را به صورت اشتباه منتشر کرده اید در این قسمت می توانید پیش نویس را انتخاب کنید تا نوشته شما به عنوان پیش نویس ذخیره شود و در سایت نمایش داده نشود.
  • با کلیک روی Visibility  یا قابلیت مشاهده ، شما می توانید تعیین کنید که پست به صورت عمومی، خصوصی یا رمزدار نمایش داده شود.
  • با کلیک در قسمت Publish یا انتشار ، شما می توانید پست خود را زمانبندی کنید به طوری که در روز و ساعتی که مشخص کرده اید پست به صورت خودکار منتشر شود.

آموزش وردپرس قسمت چهاردهم - افزودن نوشته

شرح دکمه های ادیتور در افزودن نوشته

در قسمت زیر عنوان شما دکمه ای به نام افزودن پرونده در چند رسانه ای را مشاهده خواهید کرد که در پست جداگانه ای توضیح داده خواهد شد. در زیر این دکمه یک سری ابزارها برای ویرایش متن در اختیار شما قرار داده شده است. به طور مثال اگر از وردپرس فارسی استفاده می کنید از سمت راست به چپ – شما می توانید از منوی کرکره ای تیتر مورد استفاده در نوشته خود را انتخاب کنید، نوشته خود را بولد یا متمایل کنید، نوشته خود را بولت یا شماره گذاری کنید، چینش متن را (چپ، وسط، راست) را تعریف کنید، در نوشته خود لینک بگذارید، لینک گذاشته شده را حذف کنید، یک خط خالی ایجاد کنید، وضعیت نوار ابزار خود را تغییر دهید، متن را راست به چپ یا چپ به راست کنید. با انتخاب دکمه تغییر نوار ابزار یک نوار ابزار دیگر به صفحه شما اضافه خواهد شد که می توانید روی متن خود خط بکشید، خط افقی ایجاد کنید، رنگ متن را انتخاب کنید، متن را به صورت ساده از جای دیگر داخل وردپرس پیست کنید، ساختار را پاک کنید، از کاراکترهای ویژه استفاده کنید، برای متنتان تورفتگی سمت راست و چپ تعریف کنید، به حالت قبل یا بعد برگردید و از میانبرهای صفحه کلید استفاده کنید. بسته به قالبی که شما نصب کردید ممکن است گزینه های بیشتری را در این منطقه شاهد باشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *