سایت در حال بازطراحی است، اما می توانید از بخش مقالات استفاده نمایید.
0

آموزش وردپرس قسمت هفتم – تنظیمات گفتگو و دیدگاه ها

در قسمت ششم آموزش وردپرس ما در مورد نحوه  تنظیمات خواندن وردپرس صحبت کردیم، در این بخش ما در مورد تنظیمات گفتگو و دیدگاه ها در وردپرس صحبت خواهیم کرد. تنظیمات گفتگو وردپرس را می توان به عنوان تعامل بین وبلاگ نویس و بازدید کننده تعریف کرد. این تنظیمات توسط مدیر سایت انجام می شود تا پست ها یا صفحاتی که کاربران بازدید می کنند را مدیریت و کنترل کند. برای دسترسی به صفحه تنظیمات گفتگوی وردپرس از طریق مسیر Settings → Discussion یا تنظیمات ← گفتگو اقدام بفرمایید.

آموزش ایجاد تنظیمات گفتگو و دیدگاه ها در وردپرس - قسمت هفتم

با طی مسیر بالا شما صفحه ای مانند زیر مشاهده خواهید کرد. در ادامه هر یک از فیلدهای موجود در صفحه تنظیمات گفتگو وردپرس را بحث خواهیم کرد.

آموزش ایجاد تنظیمات گفتگو و دیدگاه ها در وردپرس - قسمت هفتم

فیلدهای صفحه تنظیمات گفتگو و دیدگاه ها وردپرس

  • Default article settings یا گزینه های پیش فرض نوشته – این تنظیمات به صورت پیش فرض برای صفحه های جدید یا پست هایی که به تازگی ایجاد کرده اید اعمال می شود. این گزینه دارای سه زیر گزینه دیگر می باشد:

– Attempt to notify any blogs linked to from the article یا کوشش برای آگاه کردن ‌همه‌ی وبلاگ‌هایی که پیوندشان در ‌این نوشته است – هنگامی که شما مقاله هایتان را منتشر می کنید یک نوتیفیکیشن به سایر بلاگ ها ارسال می شود.

– Allow link notifications from other blogs (pingbacks and trackbacks) یا اجازه دادن به دیگر سایت‌ها برای فرستادن بازتاب بر نوشته‌های تازه – در صورت فعال بودن این گزینه شما پینگ های سایت های دیگر را قبول می کنید.

– Allow people to post comments on new articles یا اجازه‌ی گذاشتن دیدگاه برای نوشته‌های جدید – با انتخاب این گزینه شما به افراد دیگر اجازه می دهید که روی پست های جدیدتان کامنت بگذارند.

شما می توانید این تنظیمات را برای هر مقاله به صورت جداگانه ایجاد کنید.

  • Other Comment Settings یا دیگر تنظیمات دیدگاه‌ها:

– Comment author must fill out name and e-mail یا نویسنده‌‌ی دیدگاه باید نام و نشانی ایمیل خود را بنویسد – وقتی شما این گزینه را فعال می کنید برای ارسال دیدگاه کاربر بازدید کننده سایت باید نام و ادرس ایمیلش را وارد کند.

– Users must be registered and logged in to comment یا کاربران باید نام‌نویسی کرده باشند و وارد شده باشند تا بتوانند دیدگاهشان را بنویسند – اگر این گزینه فعال باشد بازدید کننده سایت برای گذاشتن کامنت باید در سایت ثبت نام کند و اگر فعال نباشد هر کسی می تواند هر تعداد کامنتی که می خواهد بگذارد.

– Automatically close comments on articles older than days یا بستن دیدگاه ها در نوشته های قدیمی تر از X روز به صورت خودکار – این گزینه به شما این امکان را می دهد که تا محدوده زمانی خاصی برای نوشته هایتان کامنت دریافت کنید و بعد از بازه زمانی که تعریف می کنید به صورت خودکار کامنت گذاری را غیرفعال می کند.

– Enable threaded (nested) comments – یا فعال  کردن دیدگاه های تو در تو – با فعال کردن این گزینه شما می توانید تا سطحی که تعریف می کنید به  صورت تو در تور به کامنت ها پاسخ دهید.

– Break comments into pages with top level comments per page and the page displayed by default یا صفحه بندی دیدگاه ها با x دیدگاه در هر صفحه و x صفحه به صورت پیش فرض نشان داده شود – اگر پست شما تعداد زیادی کامنت دریافت کرده باشد می توانید با فعال کردن این گزینه آن را به چند صفحه تقسیم کنید.

– Comments should be displayed with the comments at the top of each page – نمایش دیدگاه ها در بالای هر صفحه – شما می توانید کامنت ها را بر حسب دیدگاه های قدیمی تر یا جدیدتر مرتب سازی کنید. به طور مثال با انتخاب کهنه تر ابتدا کامنت های قدیمی تر به شما نمایش داده می شود.

  • Email me whenever یا برایم نامه بفرستید هرگاه – این قسمت دارای دو قسمت زیر می باشد:

– Anyone posts a comment یا کسی دیدگاهی نوشته است – وقتی این گزینه را فعال می کنید نویسنده می توانید از طریق ایمیل کامنت هایی که برای پستش ارسال شده است را دریافت کند.

– A comment is held for moderation یا دیدگاهی نیازمند بررسی است – این گزینه زمانی استفاده می شود که شما نخواهید کامنت تان قبل از بررسی مدیر آپدیت شود.

  • Before a comment appears یا پیش از‌ این‌که دیدگاهی نمایان شود – این گزینه به شما این امکان را می دهد که پست های خود را کنترل کنید و دارای دو گزینه زیر می باشد:

– Comment must be manually approved یا دیدگاه‌ها باید به صورت دستی تأیید شوند – اگر این گزینه فعال باشد تنها کامنت هایی که توسط مدیر سایت تایید شده است نمایش داده می شود.

– Comment author must have a previously approved comment یا نویسنده باید یک دیدگاه پذیرفته شده داشته باشد – اگر شما می خواهید که نویسندگان سایت هم بتوانند کامنت را قبول یا رد کنند این گزینه را فعال کنید.

  • Comment Moderation یا بررسی دیدگاه – در این قسمت شما مشخص می کنید که کامنت هایی که حاوی بیش از x لینک هستند در صف باقی بمانند تا مدیر سایت آن را بررسی کند.
  • Comment Blacklist یا سیاه‌نامه‌ی دیدگاه‌ها – در کادری که در مقابل این گزینه قرار گرفته است شما آی پی ها، آدرس های ایمیل، نام، آدرس و … که به عنوان کامنت های اسپم می شناسید را وارد می کنید و در هر خط باید یک کلمه وارد شود.
  • Avatars یا نیم‌رخ‌ها – که در این قسمت عکسی که در کنار کامنت به شما نمایش داده می شود را می توانید تعریف کنید.

بعد از انجام تنظیمات بالا روی دکمه Save Changes یا ذخیره تغییرات کلیک کنید تا اطلاعاتی که وارد کرده اید و تغییراتی که ایجاد کرده اید ذخیره شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *