سایت در حال بازطراحی است، اما می توانید از بخش مقالات استفاده نمایید.
0

آموزش وردپرس قسمت شانزدهم – حذف کردن نوشته ها

در این بخش از آموزش های وردپرس نحوه حذف کردن نوشته ها را به شما آموزش خواهیم داد. برای پاک کردن پست های خود در وردپرس به مسیر Posts → All Post یا نوشته ها ← همه نوشته ها بروید.

آموزش وردپرس قسمت شانزدهم - حذف کردن نوشته ها

همانطور که در پست ویرایش نوشته ها در وردپرس توضیح دادیم وقتی شما ماوس را روی پست یا نوشته خود می برید گزینه هایی در زیر عنوان پست به شما نمایش داده می شود، در این قسمت برای حذف کردن نوشته ها شما باید گزینه Trash یا انتقال به زباله دان را انتخاب کنید.

آموزش وردپرس قسمت شانزدهم - حذف کردن نوشته ها

شما می توانید پست ها و نوشته های پاک شده خود را در سربرگ زباله دادن مشاهده کنید و در صورت لزوم آنها را ریکاوری یا حذف دائم کنید. دقت داشته باشید که پستهای موجود در زباله دان، تنها تا 30 روز باقی می مانند و پس از آن توسط وردپرس به صورت خودکار حذف دائم و غیرقابل بازیابی میگردند.

آموزش وردپرس قسمت شانزدهم - حذف کردن نوشته ها

اما نکته مهم تر در زمان حذف یک پست، توجه به سئوی سایت است. وقتی شما یک پست جدید ایجاد میکنید، در واقع یک لینک نیز برای آن ایجاد شده. و ممکن است مطلب شما با استفاده از آن لینک، در گوگل و دیگر موتورهای جستجو، ایندکس شده باشد. بدین معنی که کاربران با جستجو به مطلب شما هدایت شوند.

حال اگر پس از مدتی مطلبی را حذف کنید، در واقع آن لینک را از سایت خود حذف کرده اید. که در این صورت اگر کاربری در جستجوهای گوگل به مطلب شما بر بخورد و روی آن کلیک کند، بدلیل عدم وجود لینک مورد نظر، با خطا مواجه خواهد شد. و این یعنی یک نمره منفی برای سایت شما و در نتیجه کاهش رتبه را در پی خواهد داشت.

البته ابزارهای مختلفی وجود دارند که پس از حذف یک لینک، جهت جلوگیری از بروز خطا، کاربر را به لینک دیگری هدایت کند اما با این حال بازهم کاهش رتبه نسبی را در پی خواهد داشت. در مطالب آینده که در خصوص سئو می باشند ابزارهای لازم را جهت اصلاح لینکها معرفی خواهیم کرد. لذا اگر روی رتبه سایتتان حساس هستید، قبل از حذف یک مطلب کمی در موردش فکر کنید.

امیدواریم آموزش حذف کردن نوشته ها در وردپرس برای شما کاربردی بوده باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *