رفع مشکل درونریزی دموی پوسته

مشکل درونریزی دموی پوسته ها

پوسته ها و قالبهای امروزی، بدلیل بالا بودن امکاناتشان گاهی باعث می شوند کار با آنها بسیار پیچیده و سخت گردد. و حتی گاهی تکمیل تنظیمات و بهره برداری از این قالبها ممکن از است از طراحی صفر تا صد یک سایت بیشتر زمان ببرد. اما شرکتهای سازنده این پوسته ها برای اینکه کاربر را با قسمتهای مختلف پوسته و قالب آشنا سازند و همچنین زیبایی آن را به تصویر بکشند، خود ابتدا تمامی تنظیمات آن را انجام داده و کاملا آن را برای استفاده آماده میکنند که شامل تعدادی تصاویر و منو و ابزارک و غیره میشود. حال برای آنکه کاربر نیز بتواند براحتی این موارد پیشفرض را وارد پوسته نماید، بهمراه قالب یک لینک یا بسته دمو (پیشنمایش) عرضه میکنند که معمولا با پسوند xml ارائه میگردد. اما بسیاری از کاربران با درونریزی یا ایمپورت این بسته پیشنمایش مشکل دارند. بخصوص افرادی که میخواهند بصورت لوکال در برنامه هایی نظیر  wamp و Xampp این پوسته ها را تست نمایند. یکی از عمده خطاهای درونریزی دموی پوسته ها خطای تایم اوت و محدودیت حجم آپلود است.

برای اینکه این مشکلات را رفع نماییم برای هرکدام یک راه حل وجود دارد که با هم مرور خواهیم کرد.

رفع خطای محدودیت حجم آپلود در وردپرس

امروزه اغلب پنلهای هاستینگ مثل سی پنل یا دایرکت ادمین قابلیت انتخاب نسخه php را دارا میباشند. اما از آنجایی که به دایرکت ادمین دسترسی نداشتیم، فعلا آموزش رفع این مشکل در سی پنل را خدمتتان عرض میکنیم.

در سی پنل طبق تصویر زیر روی گزینه Select PHP Version کلیک نمایید.

رفع خطای محدودیت آپلود در وردپرس

سپس وارد صفحه انتخاب نسخه php خواهید شد که بشکل زیر میباشد. توجه داشته باشید که در صورت عدم آشنایی به این گزینه ها تیک آنها کم و زیاد نفرمایید. البته در این آموزش به این قسمت کاری نداریم. کافیست جهت ادامه روی گزینه Switch to PHP option که در سمت گوشه راست بالا قرار دارد طبق تصویر کلیک نمایید.

انتخاب سخه پی اچ پی

پس از رفتن به قسمت تنظیمات php گزینه هایی بسیار گویا پیش روی شماست که قبلا برای تغییر هر کدام میبایست از مدیر سرور خود خواهش و تمنا میکردید تا برایتان انجامشان دهد. اما حالا خودتان میتوانید اینکارها را انجام دهید. به توضیحاتی که زیر تصویر داده شده دقت فرمایید.

رفع مشکل آپلود در وردپرس

همانطور که در تصویر فوق مشاهده میفرمایید در قسمتهایی که اعدادشان با رنگ سبز مشخص شده میتوانید مشخص کنید که مقدار تایم اوت پاسخ سرور ، حجم حافظه رم، بیشترین حجم ارسال و بیشترین حجم آپلود چقدر باشد.

کافیست با کلیک بر روی هر کدام از مقادیر میزان دلخواه خود را انتخاب نمایید.

یادتان نرود که حتماً گزینه Save در این پنجره و پنجره قبلی را پس از پایان تنظیمات بزنید. این تظیمات بصورت آنی اعمال خواهد شد.

بدین صورت شما موفق به بالا بردن حجم آپلود در وردپرس خواهید شد. اما اگر همچنان مشکل مشکل درونریزی دموی پوسته را بخاطر تایم اوت دارید ادامه آموزش را بخوانید.

درونریزی دموی پوسته ها و خطای تایم اوت

مشکل دوم خطای Timeout سرور که با توجه به تصویر فوق با اینکه ما آنرا تا مقدار ۳۰۰ ثانیه برای هر درخواست قرار دادیم باز هم خطای  TimeOut در حین درونریزی دموی پوسته در وردپرس حل نشد.

نهایتا با کمک نرم افزار WXR Splitter فایل درونریزی را تکه تکه کرده و بدین وسیله خطای تایم اوت سرور را رفع کردیم.

پس از دانلود این نرم افزار چند کیلوبایتی از این لینک آنرا اجرا نمایید. این برنامه نیازی به نصب ندارد.

پنجره نرم افزار مشابه تصویر زیر خواهد بود.

تکه تکه کردن فایل Xml

کار با برنامه بسیار ساده است و کمتر از ۳ ثانیه طول میکشد. کافیست فایل Xml اصلی را وارد برنامه کرده و تصمیم بگیرید که تکه های فایل چقدر حجم داشته باشند. بعنوان مثال ما در اینجا برای یک فایل ۴ مگابایتی، مقدار ۴۰۰ کلیو بایت را در نظر گرفتیم که در کادر قرمز آنرا بصورت ۰٫۴۰ مشاهده میکنید. و برنامه تعداد فایل را بر مبنای حجم مشخص شده به شما نشان میدهد که در اینجا فایل ما را به ۱۲ تکه تبدیل خواهد کرد. توصیه ما نیز برای فایلهای ۴ الی ۱۰ مگ همین مقدار ۴۰۰ کیلو بایت است.

سپس با کلیک بر روی دکمه Split files فایلهای شما به ۱۲ تکه با نامگذاری بصورت پشت سرهم تبدیل خواهند شد.

حال کافیست تک تک فایلها را پشت سر هم درونریزی نمایید. چنانچه در حین درونریزی خطایی مشاهده کردید کافیست آن فایل رها کرده و مابفی فایلها را دورنریزی نمایید. سپس با مرور داخل فایل مشکل دار ببینید که چه لینکی مشکل دارد و جلوی درونریز کردن اطلاعات را میگیرد.

امیدوارم با کمک این راهنمایی و ابزار معرفی شده مشکل درونریزی دموی پوسته ها حل گردد.

موفق باشید

اولین دوره قرعه کشی انجام شد
مدت زیادی طول کشید تا تعداد شرکت کنندگان در قرعه کشی به حد نساب برسن. چون خیلی از عزیزان ایمیل فیک و اشتباه وارد میکردن مجبور بودیم هر بار تعدادی رو حذف کنیم. در هر صورت قرعه کشی انجام شد و سه برنده ما مشخص شدن.
نفر اول: arm###.###hi@gmail.com
نفر دوم: eh###_f####@yahoo.com
نفر سوم: nahid_am#####8@gmail.com
قرعه کشی
قرعه کشی بعدی به زودی در همین پنجره...