سایت در حال بازطراحی است، اما می توانید از بخش مقالات استفاده نمایید.
0

آموزش وردپرس قسمت پانزدهم – ویرایش نوشته ها

در قسمت قبلی آموزش وردپرس ما در مورد نحوه اضافه کردن نوشته ها در وردپرس صحبت کردیم، در این بخش ما در مورد ویرایش پست ها  در وردپرس صحبت خواهیم کرد. برای ویرایش پست ها در وردپرس مراحل ساده زیر را دنبال کنید.

نحوه ویرایش نوشته ها در وردپرس

در وردپرس به مسیر Posts → All Posts یا نوشته ها ← همه نوشته ها بروید.

آموزش وردپرس قسمت پانزدهم - ویرایش نوشته ها

حالا شما پست هایی که قبلا منتشر و یا ویرایش کرده اید را مشاهده خواهید کرد وقتی ماوس را روی یکی از نوشته های خود می برید چند گزینه در زیر نام پست به شما نمایش داده می شود. در اینجا دو روش برای ویرایش نوشته ها وجود دارد یکی Edit یا ویرایش هست و دیگری Quick Edit یا ویرایش سریع. گزینه Edit را کلیک کنید.

آموزش وردپرس قسمت پانزدهم - ویرایش نوشته ها

حالا شما می توانید محتوا را ویرایش و یا تغییر دهید و یا در صورت لزوم عنوان پست خود را تغییر دهید، بعد از انجام تغییرات مورد نظر خود روی دکمه Update یا بروزرسانی کلیک کنید.

آموزش وردپرس قسمت پانزدهم - ویرایش نوشته ها

در روش دیگر شما باید Quick Edit یا ویرایش سریع را انتخاب کنید.

آموزش وردپرس قسمت پانزدهم - ویرایش نوشته ها

در این بخش شما می تواند عنوان، تاریخ، نامک، دسته ها، برچسب ها و وضعیت انتشار را تغییر دهید. بعد از انجام تغییرات مورد نظر خود دکمه Update یا بروزرسانی را کلیک کنید.

آموزش وردپرس قسمت پانزدهم - ویرایش نوشته ها

توجه داشته باشید، تغییر نامک، به منزله تغییر لینک مطلب شماست. بدین معنی ست که اگر شما از لینک فعلی در مطالب دیگر استفاده کرده باشید، یا در موتورهای جستجو ایندکس شده باشید، با تغییر نامک لینک آن مطلب نیز تغییر کرده و در نهایت لینک قبلی منقضی خواهد شد. لذا کاربری که روی لینک قبلی کلیک میکند، با خطای 404 در سایت شما مواجه میگردد.

وردپرس گاهاً تلاش میکند تا نزدیک ترین لینک موجود به لینک قبلی را یافته بصورت هوشمند کاربر را به لینک جدید هدایت نماید، اما این مسئله دائمی نبوده و اغلب اوقات جواب نمی دهد. لذا قبل از تغییر نامک حتما به عواقب ان فکر کنید. بخصوص اگر مطلب فعلی تان روزانه بازدید زیادی را تجربه میکند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *