سایت در حال بازطراحی است، اما می توانید از بخش مقالات استفاده نمایید.
0

آموزش وردپرس قسمت هفدهم – پیش نمایش نوشته ها

در این مطلب شما نحوه پیش نمایش نوشته ها در وردپرس را یاد خواهید گرفت. پیش نمایش پست یا Preview Post به منظور دیدن پست ها قبل از انتشار آنها می باشد. با استفاده از این گزینه شما می توانید متوجه شوید که نوشته های شما بعد از انتشار توسط کاربران چگونه مشاهده می شوند. شما می توانید قبل از انتشار و در صورت لزوم تغییرات و ویرایش های مورد نظر خود را اعمال کنید. برای پیش نمایش پست ها در وردپرس مراحل ساده زیر را دنبال کنید.

در وردپرس به مسیر Posts → All Posts یا نوشته ها ← همه نوشته ها بروید.

آموزش وردپرس قسمت هفدهم - پیش نمایش نوشته ها

همانطور که در نوشته های قبلی بیان کردیم شما با بردن ماوس روی نوشته خود یک سری گزینه ها را در زیر نام پست مشاهده خواهید کرد، در اینجا گزینه View یا نمایش را انتخاب کنید.

آموزش وردپرس قسمت هفدهم - پیش نمایش نوشته ها

یا می توانید زمانی که در حالت ادیتور یا نوشتن یک متن هستید روی دکمه Preview یا پیش نمایش کلیک کنید.

آموزش وردپرس قسمت هفدهم - پیش نمایش نوشته ها

حالا شما می توانید پیش نمایش نوشته خود را مشاهده کنید.

آموزش وردپرس قسمت هفدهم - پیش نمایش نوشته ها

نکته قابل ذکر در حالت پیش نمایش این است که لینک پیش نمایش فقط برای نویسنده همان مطلب یا مدیر سایت کار میکند. و در صورت ارسال لینک به دیگران، مطلب شما به صورت عمومی قابل مشاهده نخواهد بود. همچنین با هر بار استفاده از گزینه پیش نمایش، نسخه ای از مطلب بصورت پیش نویس ذخیره خواهد شد.

یکی از مزایای استفاده از حالت پیش نمایش، پی بردن به خطاهای سئوی مطالب است، بعنوان مثال اگر از افزونه Yoast Seo برای سایتتان استفاده میکنید، گاهاً اتفاق می افتد که علیرغم صحیح بودن همه پارامترهای سئو، بازهم خطاهایی را مشاهده می کنید. در این مواقع میتوان با انجام یک ذخیره پیش نویس یا مشاهده پیش نمایش، سیستم تغییرات را روی متن اعمال نموده و در خروجی خطاهای سئو نیز از بین بروند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *